چگونه وقتی استرس دارید بهترین عملکرد را داشته باشید

اضطراب و استرس می تواند یک حریف سرسخت برای موفقیت و عملکرد شما باشد ، چه یک ورزشکار حرفه ای، جراح، فروشنده یا دانشجو باشید.

نحوه برخورد شما با فشاری که در زمان‌ های بحرانی بر شما وارد میشود اغلب تعیین می‌ کند که آیا قرار است موفق شوید یا شکست بخورید.

ریک پترسون، که سال ها مربی معتبر بازی بیسبال در لیگ برتر آمریکا است ، کتابی در مورد غلبه بر موقعیت‌ های سخت و پر استرس نوشته است.

 

 

بهترین خودت باش

پترسون معتقد است از «با یک دسته بندی و ساختار مجدد میتوانید با نگاه متفاوت به موقعیت و اجتناب از ترس و دلهره چالش‌ های پیش روی تان  را به قطعات کوچک‌ تر تقسیم می‌ کند این رویکرد عملی و شفاف می تواند به شما کمک کند رویدادها را به گونه ای تفسیر کنید که تهدیدها را به چالش و چالش ها را به فرصت تبدیل کند.

همه ما گاهی اوقات با شرایط فشار بالا و استرس و اضطراب مواجه می شویم، اگرچه ممکن است به ندرت در آن شرایط عملکرد مطلوبی هم داشته باشیم ، اما نتایج شما می تواند ناامید کننده باشد.

در بسیاری از موارد، مردم بدترین دشمنان خودشان هستند، آنها اجازه می دهند فشار و استرس بر نتایج عملکرد آنها تأثیر بگذارد.

 

نوازندگان ماهر بر هنر قالب بندی مجدد (شروع مجدد) تسلط دارند و با طرز فکری متفاوت در مواقع بحرانی به موقعیتی نزدیک می شوند که آن را قابل کنترل تر می کند.

این تکنیک برای همه قابل اجراست. ساده به نظر میرسد اما بایستی آنقدر تمرین کنید تا تبدیل به عادت بشود.

تغییر دیدگاه شما تصمیمات بهتر و نتایج بهتری را به همراه دارد. تفکر اصلاح شده به شما کمک می کند تا با فشارهای تحمیلی خود مقابله کنید. مردم معمولاً موقعیت‌ های پر فشار را تهدید یا فرصت می‌ بینند.

موقعیت های بحرانی و استرس و اضطراب چه مواقعی تهدید است؟

اگر باور ندارید که توانایی رویارویی با یک موقعیت را دارید، آنگاه موقعیت پیش روی تان یک تهدید است. اگر فکر می کنید نمی توانید بر نتیجه تأثیر بگذارید، از نگرانی، ترس و شک رنج می برید. شما به جای موفقیت، بر اجتناب از شکست تمرکز می کنید. و این شما را از رسیدن به مسیر موفقیت دور می کند.

 

 

ساختار جدید

ساختار بندی مجدد استرس و اضطراب به چهار مرحله نیاز دارد:

  • ۱- ابتدا بایستید و به ضمیر ناخودآگاه خود گوش دهید.

ضمیر ناخودآگاه تان به طور غریزی پاسخ می دهد و دستور می دهد اما شما موظف به پیروی از آنها نیستید. به ضمیر خود آگاه خود اجازه دهید افکار تان اعمال شما را هدایت کند.

  • ۲- موضوع داستان.

افکار و باورهای منفی شما ماهیت پیام هایی را که دریافت می کنید تعیین می کند. فرضیات خود را در شرایطی که از واقعی نیستند  و از تخیل یا عقیده و باور محدودک ننده خاصی ناشی می شوند، زیر سوال ببرید. و تعیین کنید چه چیزی شما را می ترساند.

  • ۳- جایگزین ها را بررسی کنید.

رویکرد معقول دیگری نسبت به موقعیت خود داشته باشید. از خودتان بپرسید که شخص خاصی که شما آن را تحسین می کنید چگونه در این وضعیت فکر می کند یا در شرایط مشابه به اطرافیان خود چه توصیه ای می کنید.

  • ۴- در نهایت انتخاب کنید و اقدام کنید.

خاطره ای یا داستانی را به یاد بیاورید که اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و بهترین نتیجه بالقوه را برای تان دارد. یعنی به بهترین بودن خودتون و دیگران فکر کنید.

تلاش بیشتر و استفاده از این ساختار ۴ مرحله ای اغلب مواقع استرس و اضطراب را برطرف می کند.

 

 

پولسازی با اینترنت

بهبود و افزایش عملکرد:

تعیین اهداف بلند مدت می تواند شما را در موقعیت فشار و استرس قرار دهد. به جای اهداف بلند مدت می توانید روی گام های کوچکتر و ضروری که به شما امکان می دهد سریعتر به اهداف خود برسید تمرکز کنید.

سعی کنید چالش ها را به قطعات کوچکتر و بیشتر تقسیم کنید تا بهتر آنها را مدیریت کنید.

دستیابی به اهداف کوچکتر باعث می شود وظایف تان کمتر دلهره آور به نظر برسند و باعث ایجاد اعتماد به نفس بیشتر می شود.

آخرین اقدام خودتان در زمان هایی که استرس و اضطراب داشتید را برای تعیین عملکرد آینده تان به خاطر نیاورید این یک اشتباه رایج  است که اغلب افراد مرتکب میشوند.

 

اگر عملکرد ضعیفی داشته باشید، به خودتان شک خواهید کرد و احساس رضایت درونی تان بشدت افت میکند.

اعتماد به نفس خود را بر اساس مهارت ها و آمادگی خود بسنجید. به عنوان مثال، شاید در خیلی از مهارت های که کسب میکنید هنوز تجربه عملی نداشته باشید اما میتوانید به لطف آموزش هایی زیادی که در این زمینه برای رویارویی و مقابله با استرس و اضطراب وجود دارد توانمند شوید و اعتماد به نفس بالایی داشته باشند. هیچ گاه از اقدام نترسید اقدام شما خود یک شجاعتی را برای تان به همراه دارد که شجاعت همان دشمن ترس شما است.

 

بهترین اجرا و عملکرد  خود را در زمانهایی که استرس دارید به خاطر بیاورید. افکار و احساسات خود و اقدامات خاصی که برای موفقیت انجام داده اید را بنویسید. از این اطلاعات برای ایجاد یک چک لیست پایه و اساسی برای اعتماد به نفس خودتان استفاده کنید. به یاد احساسات خوبی بیافتید که زمانی که کار را به بهترین نحو ممکن انجام می دادید .بهترین خودتان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *