8 تکنیک سفارش گیری مؤثر که متخصصان پولساز به کار می برند

سفارش گیری موثر

در این مقاله یاد می‌گیرید چگونه برند خودتان را بسازید و آن را تبدیل به نام و نشان پولساز در رده جهانی کنید!

نگاهی به چند نکته این مقاله:

برند بی‌نام‌ونشان

ویژگی‌های برند شاخص و پولساز

بسته‌بندی‌های پولساز

 تکنیک های سفارش گیری مؤثر در پولسازی

برند بی نام و نشان

در این قسمت می‌خواهیم درباره نام و نشان تجاری یا برند و نام‌گذاری کالا و خدمات صحبت کنیم.

هر فرد پولساز و کسی که صاحب یک کسب‌وکار اقتصادی است لازم است در رابطه با برند و نام و نشان‌تجاری مطالبی را بداند.

نام و نشان درواقع عبارت است از:

نام اصطلاح علامت نشانه طرح و یا ترکیبی از آن‌ها که مصرف‌کننده به کمک آن بین محصولات یک شرکت و محصولات رقبا تمایز قائل می‌شود.

برند درواقع آن هویت و تصویری است که شمارا از رقبا و از دیگر شرکت‌ها جدا می‌کند.

نام کالا جزو همین موارد است. شما برای ایده‌ها محصولات و خدمات خود نام انتخاب می‌کنید.

آرمی را برای شرکت خود انتخاب می‌کنید. یک علامت تجاری را برای محصولات یا خدمات خود ثبت می‌کنید.

 

 • تمایز
 • هویت
 • تصویرسازی

 

ویژگی‌های برند شاخص و پولساز

خب ویژگی یک نام خوب و یک برند خوب چیست؟

نام باید کاملاً ساده باشد. دارای آهنگ خوب و دل‌نشین باشد. نباید نام و برند از یک لغت و اصطلاح دیگری گرفته‌شده باشد که در فرهنگ ما خوب تعریف‌نشده است. نام و نشان باید تلفظی روان و معنایی مناسب داشته باشد.

خیلی از نام و نشان‌ها و برندها ممکن است در فرهنگ‌های دیگر معانی دیگری داشته باشند. پس بهتر است به این موضوع توجه داشته باشیم که نامی که انتخاب می‌شود در فرهنگ‌ها و کشورهای دیگر به چه معنایی است.

و مراقب باشیم صاحب برندی نباشیم که وقتی نام برند ما از یک کشور به کشور دیگر صادر شد در کشور مقصد به‌صورت بسیار زشت و ناپسندی تلفظ شود چون ممکن است در زبان و فرهنگ آن کشور معنا یا مفهوم ناپسندی داشته باشد.

نام بهتر است به‌گونه‌ای باشد که ازنظر گرافیک بتوان به آن فرم مناسب داد. درواقع بتوانیم آن را به‌صورت سه‌بعدی تصور کنیم و بتوانیم بر روی آن انواع حالت‌های گرافیکی را اجرا کنیم.

ممکن است نام و نشان را به‌عنوان یک سمبل و نماد به کسانی تقدیم کنیم. ممکن است این نام و نشان را جایی ثبت کنیم. پس بهتر است نام و نشان تجاری را ازنظر گرافیکی و شکل ظاهری هم با فرم مناسبی طراحی کنیم.

نام و نشان تجاری بایدراحت به خاطر سپرده شود و به‌راحتی در ذهن‌ها بماند.

باید بتوانیم به‌راحتی از آن در تبلیغات استفاده کنیم. با ویژگی‌های کالا ایده و نوع خدمات ما سنخیت داشته باشد. نباید از یک نام و نشان ناجور و غیر هماهنگ با کالاها و خدمات خود استفاده کنیم.

نام و نشان تجاری باید با فرهنگ و معیارهای ارزشی جامعه ما هماهنگی داشته باشد.

 • ساده
 • آهنگ دلنشین
 • تلفظ روان
 • معنای مناسب
 • فرم مناسب گرافیکی
 • 3 بعدی
 • براحتی به ذهن سپرده شود
 • سنخیت با کالا و خدمات
 • هماهنگ با معیارهای ارزشی
 • از اصطلاح بی معنا گرفته نشده باشد
 • معنای منفی در فرهنگ‌های دیگر نداشته باشد


بسته‌بندی‌های پولساز:

یکی از مواردی که بازاریابان فروشندگان و افراد پولساز باید به آن توجه داشته باشند بسته‌بندی کالا و محصول است که یکی از عناصر بسیار مهم بازاریابی به شمار می‌آید.

بسته‌بندی باید بتواند اهداف مختلفی را برآورده کند. بسته‌بندی باید بتواند از کالا محافظت و نگهداری کند. بسته‌بندی باید باعث آسان شدن حمل‌ونقل و انبارداری کالا شود.

خیلی از محصولات بسته‌بندی خوبی دارند اما در زمان حمل‌ونقل دچار مشکل می‌شود؛ و وقتی‌که اجناس روی‌هم گذاشته می‌شوند بسته‌بندی‌ها به دلیل نداشتن مقاومت لازم ازهم‌پاشیده می‌شود.

باید بتوانیم به‌راحتی از بسته‌بندی استفاده کنیم و بتوانیم از آن در تبلیغات نیز استفاده کنیم. بسته‌بندی باید به‌گونه‌ای باشد که مصرف‌کنندگان بتوانند ارتباط خوبی با آن برقرار کنند و راحت در دست‌هایشان جا بگیرد و زمان استفاده کردن دچار مشکل نشوند.

درواقع بسته‌بندی باید به‌راحتی مورداستفاده قرار بگیرد.

بسته‌بندی باید ایمنی مشتری را هم در نظر داشته باشد. بعضی از بسته‌بندی‌هایی که برای مشتریان و مصرف‌کنندگان خطرناک است و باعث بریدن دست صورت و حتی دهانشان می‌شود توصیه نمی‌گردد.

حتی‌المقدور نباید برای محیط‌زیست مشکل‌آفرین باشد. بسته‌بندی باید تا آنجایی که ممکن است آسیب و ضرر و زیانی به کسی یا جایی وارد نکند.

بسته‌بندی باید جذاب و شکیل باشد. نباید جذابیت را از یاد ببریم و فقط به کیفیت بیندیشیم.

بسته‌بندی باید به شکلی باشد که مشتری به آن کالا به نام و نشان و برندی که بر روی آن حک‌شده است توجه کند. ب

ه‌عنوان نمونه چیپس‌های مختلفی در بازار وجود دارد ولی آن چیپسی ما را به سمت خود جذب می‌کند که بسته‌بندی جالب‌تر و جذاب‌تری دارد.

8 تکنیک سفارش گیری مؤثر در پولسازی:

یکی از مسائل مهم در بازاریابی و فروش بهبود روش سفارش گیری است.

ما چگونه می‌توانیم در هنگام سفارش گیری به بهترین وجه عمل کنیم.

نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد به شما کمک می‌کند؛ که به‌عنوان یک فروشنده و بازاریاب و فرد پولساز سفارش گیری خوبی داشته باشید.

 1. همیشه سعی کنید در ابتدای سفارش گیری هیچ‌وقت از قیمت صحبت نکنید و بحث قیمت را به میان نکشید. قیمت باعث می‌شود که مشتری نسبت به تخفیف و نسبت به چانه زنی و نسبت به کیفیت حساس شود. به همین خاطر هیچ‌وقت در ابتدای کار از قیمت صحبت نکنید.
 2. نکته دوم اینکه هر بار بر روی کیفیت محصولات خود تأکید کنید. هر بار که جمله خود را تکرار می‌کنید مزیت‌ها و کیفیت محصول خود را برای مشتری تکرار کنید. برروی کیفیت و مزیت محصول خود تأکید کنید. هربار که سفارش می‌گیرید بر روی مزیت و کیفیت محصولات خود تأکید کنید تا کیفیت و مزیت محصول شما ملکه ذهن مشتری شود.
 3. نکته سوم اینکه باید فرم سفارش را دقیق و مرتب تکمیل می‌کند. اگر می‌خواهید یک سفارش خوب بگیرید حتماً فرم‌های سفارش مخصوصی را طراحی کنید و فرم‌های سفارش را دقیق پر کنید.
 4. نکته چهارم اینکه در فرم سفارش تمام اطلاعات کالا از از قبیل جنس نوع تعداد وزن و قیمت باید کاملاً مشخص شود.
 5. نکته پنجمی که سفارش تا زمان تحویل کالا باید پیگیری شود. سفارشی که تحویل آن بر عهده فرد دیگری باشد سفارش اثربخشی نیست. ممکن است فرد دیگر در انجام وظایف خود کوتاهی کند.
 6. هنگام گرفتن سفارش جدید حتماً میزان رضایت مشتری را از سفارشات قبلی و کارکنان تحویل جویا شویم.
 7. محل تحویل و فرد تحویل گیرنده را حتماً مشخص کنید.
 8. اطلاعات شماره تماس و اطلاعات فرد تحویل دهنده نیز باید حتماً در فرم سفارش مشخص شده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *