چرا بهینه سازی موتورهای جستجو اهمیت دارد؟ بهترین کاربردهای سئو به زبان ساده

الگوی مشتری ایده آل

بهینه‌سازی موتور جستجو یا SEO، فرایند بهسازی وب‌سایت شماست، به‌طوری‌که بازدیدکنندگان بیشتری را از موتورهای جستجو جذب کند.
این‌یک بخش ضروری از اولین مرحله گام‌به‌گام هوادار سازی است.


این مراحل به شما کمک می‌کنند تا غریبه‌هایی را که به دنبال محتوای مرتبط با کسب‌وکار شما هستند، از موتورهای جستجو جذب کرده و آن‌ها را به بازدیدکنندگان جدید روی وب‌سایت خود تبدیل کنید؛ بنابراین، برای درک SEO، بیایید درباره آنکه امروزه افراد چطور اطلاعات را پیدا می‌کنند، فکر کنیم.

افزایش بازدید با سئو

بیایید بگوییم که کسی درباره کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شنود، روندی که در سرتاسر جهان در حال روی دادن است که در آن افراد اندازه کسب‌وکارهایشان را کوچک می‌کنند تا به‌سادگی با یک کامپیوتر یا لب تاب و اینترنت شروع به درآمدزایی کنند و می‌خواهد بیشتر بدانند که چطور شخصی می‌تواند به دنبال یافتن این اطلاعات برود؟

شانس آن وجود دارد که آن‌ها احتمالاً آنلاین شده و این سؤال را در یک موتور جستجو مانند گوگل وارد می‌کنند؛ و احتمالاً جستجوی آن‌ها اختصاصی خواهد بود.

آن‌ها شاید تایپ کنند: «چطور یک کسب‌وکار اینترنتی که هواداران زیادی دارد بسازیم؟» یا «ابزار و منابع موردنیاز برای ساخت یک کسب‌وکار اینترنتی».

گوگل به نقل از سایت بکلینکو هرروز بیش از 7 میلیارد جستجو (که در ۶ سال گذشته بیش از ۲ برابر شده است و از ۳/۳ به 7 میلیارد جستجو در روز رسیده است)، از افرادی دریافت می‌کند که سؤالات و مسائلی دارند که به دنبال حل آن‌ها می‌باشند.

موتورهای جستجو نیز، باید مرتبط‌ترین، مفیدترین و قابل‌اعتمادترین پاسخ‌ها را فراهم کنند.

آن‌ها برای یافتن پاسخ جستجوگرانی را که به‌عنوان عنکبوت‌ها یا خزندگان وب شناخته می‌شوند، ارسال می‌کنند تا در تمام صفحات اینترنت روی وب خزیده و آن محتوا را جستجو کنند.

عنکبوت‌ها تلاش می‌کنند تا درک کنند که هر صفحه درباره چیست. به‌این‌علت است که داشتن یک بنیان SEO مستحکم یکپارچه، برای پیدا شدن در موتورهای جستجو حیاتی است.

بهینه سازی کلمات کلیدی

خزندگان موتورهای جستجو باید بدانند که شما تلاش می‌کنید به آن‌ها چه بگویید.

آن‌ها از آن داده‌ها، فهرستی از نتایج را ایجاد کرده‌اند که برای جستجو کننده مرتبط و مفید است.

سپس، آن نتایج را برمبنای محبوبیت و قابل‌اعتماد بودن وب‌سایت‌ها رتبه‌بندی می‌کنند. هرچقدر وب‌سایت بازدید بیشتری دریافت می‌کند، رتبه بالاتری خواهد داشت.

این رتبه‌بندی در بهینه سازی موتورهای جستجو همان جایگاهی است که هنگامی‌که به صفحه نتایج موتور جستجو نگاه می‌کنید، می‌بینید.

 

آمار جستجو در گوگل

برای مثال، در مورد گوگل، ۴تا-۱ نتیجه اول تبلیغات پولی از طریق گوگل ادوردز هستند و بقیه تبلیغات در انتهای صفحه قرار داده‌شده است. برای تعیین آنکه آیا یک لیست پولی است یا نه به دنبال واژه “ad” درون آن بگردید.

این وب‌سایت‌هایی که در ۴ نتیجه اول گوگل با گوگل ادز قرار می‌گیرند به این موتور جستجو هزینه پرداخت می‌کنند تا روی صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل ظاهر شوند. در زیر تبلیغات پولی، شما ۱۰-۱ نتیجه جستجوی رایگان یا سازمانی را که حاوی محبوب‌ترین و مرتبط‌ترین جواب‌ها است، می‌بینید.

به‌عنوان بازاریابان و صاحبان کسب‌وکار، هدف شما لیست شدن در بالای نتایج جستجو است، زیرا بیایید صادق باشیم، بیشتر جستجو کنندگان تنها بر روی چند نتیجه اولی که می‌بینند، کلیک می‌کنند. درواقع، ۹۴% جستجو کنندگان روی یک نتیجه جستجوی صفحه اولی کلیک کرده‌اند و کمتر از ۶% واقعاً روی صفحه دوم کلیک کرده و نتیجه‌ای را که آنجا نمایش داده‌شده است، انتخاب کرده‌اند.

بنابراین، چطور به اولین صفحه یک موتور جستجو می‌رسید؟ این‌جایی است که بازاریابی هوادار سازی و SEO ورود پیدا می‌کند.

شما باید بفهمید که خریداران احتمالی شما در جستجوی چه چیزی هستند تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که آن‌ها وب‌سایت شمارا پیدا می‌کنند.

در بخش بعدی، ما بر چگونگی انجام کارهای لازم برای SEO تمرکز خواهیم کرد، به‌طوری‌که شما بتوانید ترافیک مرتبط به وب‌سایت خود را افزایش دهید.

 

۹۴% جستجو کنندگان روی یک نتیجه جستجوی صفحه اولی کلیک کرده‌اند و کمتر از ۶% واقعاً روی صفحه دوم کلیک می‌کنند

 

استراتژی و بهترین روش‌های SEO

فاکتورهای بسیاری وجود دارد که موتورهای جستجو به هنگام خزیدن در صفحات شما و تلاش برای درک آن‌ها، در نظر می‌گیرند، بنابراین بیایید به برخی استراتژی‌ها و بهترین روش‌های SEO بپردازیم.

استراتژی کلمات کلیدی در موتورهای جستجو

استراتژی سئو

SEO داخلی
یک فاکتور برتر و اولین عنصر SEO که باید بر آن تمرکز کرد، استفاده شما از کلمات کلیدی است. این بخشی از چیزی است که SEO داخلی نامیده می‌شود.

 

 بهینه‌سازی صفحات کلمات کلیدی
کلمات کلیدی واژگانی هستند که در موتورهای جستجو تایپ می‌شوند. به‌طور ابتدایی، آن‌ها موضوعاتی هستند که جستجو کنندگان تلاش می‌کنند تا درباره آن‌ها بیشتر بدانند.

باید برای جذب آن غریبه‌های علاقه‌مند به محتوای شما، تحقیقاتی انجام دهید تا بفهمید کدام کلمات کلیدی به کسب‌وکار شما و صنعت شما مرتبط هستند که این غریبه آنها را به کار ببرد.

تحقیق شما همیشه باید با «الگوی مشتری ایده آل» شما آغاز شود.

 

الگوی مشتری ایده آل در سئو

“الگوی مشتری ایده آل «شما جستجو کنندگانی را نمایش می‌دهد که تبدیل به بازدیدکنندگان، سرنخ‌های تماس‌ها و درنهایت مشتریان و منتشرکنندگان محتوا و پیام شما خواهند شد.

شما باید تعیین کنید که مشتریان احتمالی شما چه کسانی هستند، چه اهداف و تمایلاتی دارند و با چه مسائلی روبرو هستند، سپس می‌توانید شروع به درک آنچه آن‌ها در جستجویش هستند، کنید.

خود را به‌جای آن‌ها قرار داده و فهرستی از کلمات کلیدی که معمولاً جستجو می کنند، تهیه کنید.

بیایید بگوییم که کسب‌وکار شما لوازم جانبی تلفن همراه هوشمند را می‌سازد، شامل یک محافظ تلفن ضدآب به نام» محافظ صفحه‌نمایش «و بیایید بگوییم که یکی از» الگوهای مشتری ایده آل «شما یک نوجوان است – بیایید او را پوریا بنامیم.

اگر پوریا تلفنش را در یک چاله آب بیندازد، او یک مشکل دارد؛ بنابراین، ممکن است چه سؤالات معمولی را بپرسد؟

او شاید شروع به جستجوی» خشک‌کردن گوشی خیس شده «کند که این‌یک سؤال عمومی است که با نتایجی شاید بیش از یک میلیون نتیجه همراه باشد.

پوریا ممکن است چه سؤالاتی داشته باشد که شرکت شما جواب‌های آن‌ها را فراهم کند؟

او هنوز نمی داند که باید محصول دقیق شمارا جستجو کند، اما در بعضی مواقع با جستجوی» قاب‌های ضدآب گوشی «شروع کند.

درنهایت، وقتی‌که پوریا تصمیم به خرید قاب ضدآب شما می‌کند، ممکن است چه سؤالاتی داشته باشد؟

او ممکن است عباراتی مانند» آموزش ساخت قاب گوشی پسرانه » را جستجو کند. این‌یک فرصت فوق‌العاده برای جمع‌آوری اطلاعات توسط گروه فروش شماست – معمولی‌ترین سؤالاتی که خریداران می‌کنند، چیست؟

با مرور فرایند فکری پوریا، می‌توانید فهرستی از کلمات کلیدی مثل «خشک‌کردن گوشی خیس شده»، «قاب‌های ضدآب گوشی» و «آموزش ساخت قاب گوشی پسرانه» را ارائه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *