چگونه با قطب نمای محتوا بهترین روش بازاریابی محتوای موفقیت‌آمیز را ایجاد ‌کنیم؟

فروش واقعی

بازاریابی محتوا به ساخت روابط بهتر با خریداران احتمالی و مشتریان کمک می کند، چه مراحلی را باید طی کنید تا یک طرح بازاریابی محتوای موفقیت‌آمیز ایجاد شود؟


این مقاله نوشته شده است که شما را به یک ماشین بازاریابی محتوای قدرتمند، کارآمد و استراتژیک تبدیل‌کند.

 

قدرت داستان

 

ابتدا درباره قدرت داستان‌گویی شروع میکنیم. درفصل اول درباره اینکه چطور بازاریابی محتوا یک رابطه دوستانه و عاشقانه ایجاد میکند صحبت کردیم.

بازاریابی تولید محتوا

 هر شرکت موفقی یک داستان دارد.

شرکت نیاز به زنده ماندن دارد.

شما برای چه چیزی تلاش و ایستادگی می‌کنید؟

از چه پیامی پشتیبانی می‌کنید؟

اینها همه مفاهیمی ‌هستند که در این فصل مورد بحث قرار خواهیم داد.

سپس، هنگامی ‌که فهمیدید داستان‌گویی چقدر برای بازاریابی محتوا مهم است، یاد خواهید گرفت که چطور ایده‌های (محتوایی) برای کمک به ساخت محتوایتان تولید کنید.

 

تفاوت‌های میان بازاریابی محتوای خوب و فوق‌العاده

 

یکی از تفاوت‌های میان بازاریاب محتوای خوب و فوق‌العاده آن است که بازاریاب فوق‌العاده بر روی فرایندی جهت تولید مستمر ایده‌های محتوایی با کیفیت بالا تکیه می‌کنند.

در این فصل، شما تکنیک‌هایی را درباره نحوه تحقیق و آشکارکردن یک ایده و توسعه آن، چه به صورت فردی یا با یک تیم، فرا خواهید گرفت.

 

گاه، ایده‌ها به آسانی آشکار نیستند.

 

هنگامی ‌که از تولید ایده‌های محتوایی اطمینان یافتید، یاد خواهید گرفت چطور استراتژی محتوای طولانی-مدت خود را طراحی کنید.

البته من نمی‌توانم به اندازه کافی بر روی ایده ها تاکید کنم.

اگر می‌خواهید که در تلاش‌های بازاریابی محتوا، موفق  باشید، باید طرحی داشته باشید که مراحل بعدی را سازمان‌دهی کند.

 

اکثر بازاریابان استراتژی بازاریابی محتوا ندارند.

 

در واقع، تنها 35% بازاریابان B2B یک استراتژی محتوای مستند دارند و تنها 37% بازاریابان B2C یک استراتژی محتوای مستند دارند.

قطب‌نمای محتوا:

قطب نمای بازاریابی محتوا

یک طرح محتوایی بلندمدت همه اولویت‌ها و کمپین‌های (یک دوره یک‌ساله )را، که به تولید محتوا نیاز خواهد بود، شناسایی و سازمان‌دهی می‌کند.

در این فصل، فرا خواهید گرفت که چطور برای مخاطب خود، که به عنوان شخصیت‌های خریدار نیز برای شما شناخته شده باشند، اهداف واقعی ایجاد کنید، یک حطرحی را اجرا کنید که به شناسایی نیازها و شکاف‌های محتوایی برای ایجاد یک مسیر مفید و مرتبط برای شخصیت‌های خریدار شما  کمک می‌کند و همچنین، باید بدانید چطور قطب‌نمای محتوایتان را با طراحی دقیق نقشه‌راه تولید محتوایتان خلق کنید.

به این طریق، شما انرژی خود را اتلاف نمی‌کنید و می‌توانید بر رسیدن به مقصد خود با بیشترین سرعت ممکن متمرکز شوید.

هنگامی‌ که دانستید چطور استراتژی محتوایی طولانی مدت خود را طراحی کنید، یاد خواهید گرفت که یک چارچوب ایجاد محتوا نیز بسازید.

تعویض روغن محتوایی:

 

یک فرایند تعریف شده کمک خواهد کرد که تلاش های ایجاد محتوای شما مانند یک ماشین به خوبی روغنکاری شده، به کار کردن ادامه دهد.

بازاریابی با تولید محتوا

این مقاله به شما خواهد آموخت که چطور در شرکت خود، چارچوبی برای ایجاد محتوا بسازید.

اگر واقعا می‌خواهید که محتوای فوق‌العاده ایجاد کنید، آن گاه باید یک فرایند آماده داشته باشید که  از فقط نوشتن و انتشار محتوا پیشرفته‌تر است.

شما باید قادر به شناسایی کمپین‌ها، تعیین خطوط زمانی و بازبینی و ویرایش قبل از عملیاتی کردن آن باشید که همه اینها در این فصل بیشتر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

همچنین، ابزار و مسئولیت‌های اعضای تیم تولید محتوا را که برای خلق یک دستورالعمل موفقیت‌آمیز برای تولید محتوا مورد نیاز است، فرا خواهید گرفت.

هنگامی‌که یاد گرفتید چطور یک چارچوب برای ایجاد محتوای مستمر ایجاد کنید، خواهید آموخت که چطور یک نویسنده موثر شوید.

به یاد داشته باشید که در دنیای دیجیتال و در دنیای بازاریابی عاشقانه، اولین اثرگذاری تجارت شما از طریق نوشتن شما به وجود می‌آید.

شما می‌توانید بهترین شرکت، بهترین محصولات یا بهترین خدمات را داشته باشید، اما اگر قادر به ارتباط با مخاطبان خود نباشید، با ریسک از دست دادن آنها روبرو هستید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *